Alkoholizmw domu

W XXI wieku uzależnienie od alkoholu jest najczęstszym czynnikiem rozwodów. Według statystyk, mężczyźni częściej popadają w nałóg alkoholowy niż kobiety
Nadużywanie trunku zwiastuje problemy oraz niejednokrotnie rozpad rodziny.

Środek nocy, a on ponownie wrócił pijany….

Problem nadużywania alkoholu sięga coraz liczniejszej grupy obywateli. Jest również jedną z pospolitszych przyczyn powodujących rozpady związków.
Nieraz osoby w bezpośrednim środowisku ludzi uzależnionych same popadają w nałóg.
Przebywanie z uzależnionym nie jest lekkie. Nałóg małżonka wzbudza w nas uczucie irytacji, apatii także chęć zerwania.
Z drugiej jednak strony w grę wkraczają uczucia – w małżeństwie gwarantujemy sobie, iż będziemy wspólnie na dobre i na złe, do końca życia.
Niejednokrotnie uznajemy, iż ukochana nam osoba cierpi na ciężką przypadłość, którą zawzięcie staramy się zwyciężyć. W sytuacji bez rozwiązania przymuszeni jesteśmy do życia w toksycznym związku. Istotnym kłopotem w rezygnacji z alkoholu jest wpływ na członków rodziny nałogowca. W przypadku chęci pomocy rewelacyjnym pomysłem jest zapisanie małżonka na profesjonalne leczenie dla osób zmagających się z podobnym problemem. Może się okazać jednak, że uzależnienie jest tak silne, iż terapia nie zapewnia wymarzonych rezultatów. Ekstremalnym zabiegiem pozostaje leczenie odwykowe. Przebywanie współmałżonka na odwyku jest przykre nie tylko dla niego, lecz przede wszystkim dla jego ukochanych. Szczególnie wpływa to na najmniejszych członków rodziny mianowicie dzieci, które nie mogą poradzić sobie z bólem po radykalnej utracie rodziciela. Trudno objaśnić pociechom absencję ojca albo mamy w domowych czterech ścianach.

Nieustające kłótnie-lepiej wziąć rozwód

W przypadku problemów z alkoholem z jednej ze stron, mogą nastąpić regularne starcia.
Wywołują sporo zniszczeń, jeśli w pobliżu znajdują się małe dzieci.
Najwłaściwszym wyjściem z sytuacji pozostaje separacja bądź, w końcowym stadium, rozwód.
Podejmując taką decyzję, należałoby zasięgnąć porady wykwalifikowanego adwokata. W obecnych czasach prawnika najlepiej poszukiwać przez Internet. Po wpisaniu w Google „adwokat rozwód Łódź” można wybierać w ofertach.

|