Jak podróżować po Warszawie?

Wszystkie osoby, które po raz pierwszy przyjeżdżają do Warszawy mogą być bardzo ciekawi, jak najlepiej poruszać się po stolicy. Dotyczy to przeważnie gości, którzy zamierzają zwiedzić w ciągu jednego weekendu jak najwięcej wartych odhaczenia miejsc. Podpowiadamy, który środek transportu może sprawdzić się najlepiej w określonym przypadku.

Komunikacja miejska

Pierwszą myślą wielu turystów będzie komunikacja publiczna. Nie ma w tym nic dziwnego – Warszawa jest dobrze skomunikowanym miastem, zwłaszcza w porównaniu do innych miast w naszym kraju. Najbardziej efektywnym środkiem komunikacji lokalnej w stolicy jest naturalnie metro – czasami w pół godziny możemy przedostać się na przeciwległy koniec Warszawy. Niestety, ten środek transportu nadal nie jest idealny – metro w stolicy ma tylko dwie linie, w związku z czym po opuszczeniu go najczęściej będziemy musieli przesiadać się do autobusu czy tramwaju. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że dla przeważającej liczby turystów to właśnie ten konkretny środek transportu może być najkorzystniejszy – znaczna część stacji umiejscowiono w bezpośrednim sąsiedztwie przeróżnych wartych odwiedzenia miejsc.

Taksówka Warszawa: kiedy warto ją zamówić?

Oczywiście sporo przyjezdnych może nadal zastanawiać się nad innym pomysłem, czyli na przykład taxi. O ile nie jest to oczywiście najodpowiedniejszy koncept w przypadku dość poważnych tras, o tyle jeżeli podróżujący musi jedynie w krótkim czasie i komfortowo przedostać się do punktu zlokalizowanego w obrębie dzielnicy to taryfa z pewnością będzie właściwą decyzją. Koszt też może pozytywnie nas zaskoczyć – ze względu na dużą konkurencję ceny stają się coraz atrakcyjniejsze.