Olej kokosowy – czemu jest tak cenny?

Naturalne cechy prozdrowotne oleju kokosowego zyskują coraz większe uznanie – ale nie można się temu dziwić! Niezrównanie sprawdza się on nie wyłącznie w kuchni, lecz również w przemyśle kosmetycznym. Za co uwielbiamy olej kokosowy i jak możemy używać go do codziennej dbałości o wygląd?

Olej kokosowy – serum o wielu sposobach użycia

Naoczne używanie oleju kokosowego zapewnia mnóstwo profitów, , które to bez wątpienia docenią wszystkie kobiety troszczące się o piękno. Wykorzystanie go w kosmetyce to nie tylko pielęgnacja skóry (zwłaszcza wysuszonej) – choć ponad wszelką wątpliwość od tego warto zacząć. Kosmetyk charakteryzuje się intensywnym działaniem odżywiającym a także nawilżającym, zaś poza tym świetnie się wchłania oraz rozprzestrzenia dookoła tak ubóstwiany przez nas zapach. Stosowany na twarz, pokonuje trądzik poprzez posiadanie antybakteryjnego kwasu laurynowego; zapewnia również chronienie skóry przed słońcem. Tak samo preferowanym wariantem serum na jego bazie są środki do pielęgnacji włosów. Posiadające w swoim składzie olej kokosowy odżywki , a także maseczki skutecznie wzmacniają kosmyki , jak również przeciwdziałają ich zbyt dużemu wysuszaniu.

Jak zużytkować olej kokosowy w prywatnej wytwórni preparatów?

Poza wymienionymi powyżej zastosowaniami, specyfik posłuży także jako baza do przygotowania nietuzinkowych naturalnych produktów które posłużą naszemu zdrowiu i wyglądowi. Będąc zaopatrzonym we właściwe komponenty, możemy sporządzić w zaciszu mieszkania produkty, które odnajdą się w równym stopniu wybornie jak markowe kosmetyki. Wykorzystując olej kokosowy, możemy chociażby samemu stworzyć efektywną pastę do zębów bez zawartości fluoru i pomyślnie przeciwdziałającą próchnicy. Nieco innym kreatywnym pomysłem na domową produkcję jest naturalny dezodorant. Jedynie trzeba wymieszać sodę oczyszczoną, olej kokosowy oraz olejek eteryczny o właściwościach antyseptycznych – tą drogą stworzymy całkowicie wiarygodny kosmetyk nieposiadający źle wpływających substancji. Pośród bezpiecznych dróg na jego stosowanie znaleźć można także przestrzeń na opisaną powyżej maseczkę do włosów a także peeling oczyszczający. Panowie jednakże często wykorzystują olej kokosowy zamiast pianki do golenia. Jak się okazuje, wariantów istnieje bezsprzecznie niemało!