Prysznic w wannie – jak go wziąć i nie zamoczyć łazienki?

Wyposażając miniaturową łazienkę należy dokonać wyboru – wanna, a może prysznic. Zarówno wanna jak i prysznic posiada mnóstwo zalet. Niezależnie od indywidualnego wyboru, należy pamiętać, iż wanna oferuje możliwość wzięcia prysznicu, lecz pod prysznicem nie weźmiemy długiej odprężającej kąpieli w pozycji siedzącej. Producenci wyposażenia łazienek od dawna prześcigają się w sprzętach umożliwiających nam zarówno już na etapie budowy dobrać idealny sprzęt, lub zmodyfikować ten, jaki posiadamy obecnie, bez wykonywania generalnego remontu.

Wanna z funkcją prysznicu czyli jak odremontować łazienkę

Coraz częściej wybieraną opcją do małych łazienek jest kabino-wanna. Zestaw taki zezwala na wzięcie długiej kąpieli a dodatkowo szybkiego prysznicu. Chcąc podołać wymaganiom klienteli, producenci sanitariów coraz częściej proponują w swoich kolekcjach takie rozwiązanie. Wraz z liczbą ofert zwiększa się możliwość dostosowania kabino-wanny nie tylko pod względem rozmiarów, ale również wyglądu łazienki, wzornictwa. Co zrobić, jeżeli nasza łazienka nam się opatrzyła, a nie chcemy urządzać generalnego remontu?

Jak przekształcić wannę żeby pełniła także rolę natrysku?

Montaż kabino-wanny to spora inwestycja, dlatego też żeby zaoszczędzić pieniądze, możemy zdecydować się na zakup pojedynczych elementów. Dostosowanie wanny aby pełniła także funkcję natrysku nie będzie już takie drogie.
Aby dostosować wannę nie wystarczy zamontować słuchawkę prysznicową na ścianie. W należyty sposób musimy również zabezpieczyć łazienkę przed wiecznymi zalaniami. Naprawdę warto zainwestować w odpowiednią formę zasłony, żeby po każdej kąpieli nie musieć wycierać całej łazienki.
Najtańszym oraz najprostszym wyjściem z sytuacji jest przymocowanie zasłonki.
Na szczęście pożegnaliśmy już dawne czasy, kiedy zawieszano niehigieniczną ceratę.

Współczesne zasłony prysznicowe nie mają nic wspólnego z obskurnymi ceratami z lat dziewięćdziesiątych. Poza zasłonką posiadamy też wielki wybór powszechnych parawanów nawannowych.

Siedzisko do wanny zagwarantuje wygodę podczas pielęgnacji.

Świetnym gadżetem, w jaki warto się wyposażyć gdy planujemy brać prysznic w wannie jest siedzisko do wanny. Stołeczek uprości nam zabiegi pielęgnacyjne. Siedząc na nim możesz komfortowo namydlić całe ciało, ogolić nogi, oraz wykonać peeling. Gadżet ten oprócz wygody gwarantuje także większe bezpieczeństwo, zmniejsza ryzyko wywrócenia. Siedzisko do wanny powinno spełniać kilka warunków żeby dobrze spełniało swoją funkcję.
Aby było komfortowe musi posiadać właściwą wielkość.

Kolejnym elementem jest sposób montażu. Stołki mogą być mocowane do wanny, do ściany, albo po prostu do niej wkładane.