W jaki sposób postawić ogród zimowy

Bardzo chcielibyśmy zimowy okres spędzać na łonie przyrody, lecz bez rezygnacji przytulnego ciepła, które towarzyszy przebywaniu w domowych pieleszach. Ponadto mnóstwo osób pragnie po prostu powiększyć metraż swojego mieszkania. Znakomitym pomysłem będzie stworzenie zadaszonej oranżerii – zwanej też ogrodem zimowym.

Zakładamy ogród zimowy

Musimy mieć jasność, jaką rolę ma odgrywać ta konstrukcja. Możemy wybrać ogrzewaną lub zimną wersję oranżerii. Zależnie od powziętej decyzji powinniśmy już teraz pomyśleć o rodzaju konstrukcji oraz planowanych wydatkach. Kolejnym etapem po podjęciu decyzji roli, jaką ma odgrywać zielone centrum naszego domu, jest oznaczenie jego lokalizacji. Salon od strony ogrodu nieodmiennie pozostaje pasującym pomysłem przez przedłużenie widoku na piękny krajobraz.

W jakim miejscu powinien pojawić się ogród zimowy?

Model od południa wyróżnia się największym nasłonecznieniem o każdej porze roku. Da się w nim nawet hodować nie które rośliny tropikalne. Warto pamiętać, że taki wybór niesie za sobą konieczność zamontowania sprawnej wentylacji i filtrów na szybach. Podobnie będzie z przeszklonym ogrodem wschodnim, chociaż na 100 proc. będą tu nieco mniej niż na południowym odpowiedniku wpływać na niego promienie słońca. Z kolei ogród zachodni cechuje się intensywnym nasłonecznieniem w godzinach popołudniowych, a ogród od północy będzie częściej pogrążony w cieniu. Większość nasadzeń może cierpieć na brak promieni słonecznych, a sztuczne światło może słono kosztować.

Ogród zimowy – czego nie możesz zlekceważyć

Konstrukcja już stoi – teraz nie powinieneś zmieniać przyjętej aranżacji. Na posadzce warto umieścić niekłopotliwe w utrzymaniu płytki ceramiczne. Porządne technorattanowe umeblowanie stanie się skuteczną ideą na przetrwanie inwazję promieniowania uv. Jeśli chodzi o zapewnienie ciepła, postaw na ogrzewanie gazowe w postaci lamp oraz przytulne pledy. Tylko Twój gust zdecyduje, jak wykorzystasz nowe domowe pomieszczenie. Znakomicie brzmi pomysł przekształcenia ogrodu na jadalnię. Właściwie potrzebny będzie tyko duży, solidny drewniany stół i komplet mocnych krzeseł – efekt ucztowania na łonie natury nawet w zimowe miesiące wzbudzi aplauz zaproszonych gości. Po po zmierzchu będzie przydatne industrialne światło w stylu fabrycznym lub romantyczne latarenki.