Wady i zalety outsourcingu pracowniczego.

Od kilku lat spada podaż wykwalifikowanych pracowników.  Polskie przedsiębiorstwa walczą o pracowników, ponieważ mają braki kadrowe.  By uzupełnić kadrę pracowniczą, coraz częściej firmy decydują się na outsourcing pracowniczy.

outsourcing pracowniczy- kilka faktów

Firmy, które prowadzą działalność gospodarczą muszą radzić sobie z niezwykle zmiennym środowiskiem politycznym i społecznym. Jednym ze sposobów na znalezienie pracowników jest outsourcing pracowniczy. Działanie to gwarantuje pozyskanie siły roboczej, jednak bez potrzeby zatrudniania pracownika na etat. Aby ułatwić sobie zadanie, selekcję pracowników można scedować agencji pracy tymczasowej. Należy przemyśleć takie rozwiązanie, ponieważ jest ono wyjątkowo atrakcyjne dla przedsiębiorstwa. Firma między innymi nie ponosi dodatkowych wydatków związanych z pracownikiem tymczasowym.Opłaca jedynie stawki ustalone z agencją pracy. Dzięki kooperacji z agencją, pracownicy z działu kadr nie muszą marnować czasu na szukanie pracowników tymczasowych. Utrzymywanie pracowników zewnętrznych tylko w momencie, gdy są najbardziej potrzebni jest rewelacyjnym rozwiązaniem na poszukiwanie oszczędności w firmie. outsourcing pracowniczy to korzyść nie tylko dla pracodawcy. Pracobiorcy, którzy cenią elastyczność pracy entuzjastycznie skorzystają z takiej formy zatrudnienia.

outsourcing pracowniczy – wady

Może wydawać się, iż taka metoda zatrudniania pracowników nie ma wad. Trzeba jednak pamiętać iż pracownik zewnętrzny nie zna obyczajów panujących w firmie. Nie będzie on ponadto znał misji przedsiębiorstwa. Mała ilość wad powoduje, że outsourcing pracowniczy cieszy się coraz wyższą popularnością. Przypuszcza się, iż owa metoda zatrudnienia z co roku będzie się rozwijać.